Sitemizde şuan toplam 9699 film bulunmaktadır.

Deadgirl 2008

0
( Yüksek Kalite )

Tür : Dram , Gerilim , Gizem
Yönetmen: Marcel Sarmiento
Gadi Harel
Yapım Yılı: 2008

Film birbirinden bağımsız 5 parça halindeki bir “bütün”. Bir yabancı, bir kızkardeş, bir eş, bir anne ve bir de “ölü kız” öykümüzün parçaları. Filmin ortasını geçinceye kadar bir bulmaca şeklindeki bu parçalar, film ilerledikçe birbirleriyle ilişikleniyor
Anne baskısı altında kişiliği gelişmemiş, silik bir kişilik olan Arden , bulduğu ceset sayesinde yaşadığı kasabada herkes tarafından tanınır hale geliyor. O güne kadar kimsenin yüz çevirip de bakmadığı bir kişiyken, olay günün aldığı çıkma teklifi hayatının kırılma noktası oluveriyor. Kişiliğinin ve kadınlığının farkına varan Arden için artık karar verme zamanıdır:Bir birey olarak kendi hayatını mı yaşayacak, yoksa yatalak ve hasta bir kişi olan annesinin boyunduruğu altında bir hayat mı?
Leah , 15 yıldır kayıp olan kızkardeşinin hatırasıyla yatıp kalkmakta olan bir genç kızdır. Odası kaybolduğu günden beri aynı tutulan, yaşadığı düşünülse bile fiziksel görünümü neye benzediği bile bilinemeyecek bir kardeşin hatırası altında ezilen Leah, kardeşinin bulunması konusunda kendisiyle bir savaş halindedir. Bir tarafı yaşamasını arzularken, diğer tarafı ölü de olsa ortaya çıkmasını istemektedir. Nitekim ortaya çıkan bir ceset ve cesedin kardeşine ait olması ihtimali onun için dev bir adım olacaktır. Yıllardır ertelediği arzularını, yapmak isteyip de yapamadıklarını gerçekleştirmek için bir fırsattır bu. Ancak fırsatı kullanmak onun için bir kurtuluş mu olacak, yoksa hayatında daha derin, onarılmaz yaralar mı açacak?
Ruth yıllar boyu, evlilik hayatlarında umursamaz davranışlar gösteren kocasıyla mücade edip durmuş bir kadındır. Hayatını, kocasının evliliklerinde açtığı gedikleri kapamaya harcamıştır. Yine böylesi bir umursamazlığın sebep olduğu bir tesadüf, onun kocası ile ilgili gerçeklerle yüzleşmesine neden olur. Ruth için de önünde iki seçenek vardır: Vicdanının sesini dinleyerek adaletin gerçeklemesini mi sağlayacak, yoksa tüm olumsuzluklarına rağmen yatağında alıştığı sıcaklığı mı tercih edecek?
Melora , kimliği tesbit edilen cesedin annesidir. Yıllar önce evden kaçıp gitmiş olan kızının izini uzunca bir süre takip etmiş, ancak geldiği sonuç onun için üzücü olmuştur. Melora biraz da tesadüf eseri, olanların sebebini öğrenir ve öğrendikleri kendisinin geçmişle yüzleşmesine neden olur. Geçmişi tamir etmesi mümkün olmayan Melora, en azından geleceği kurtarma arzusundadır.
Filmin finalinde “dead girl” ile tanışırız. En çarpıcı ve can alıcı karakter Krista ile… Krista bölümü bizim, önceki 4 parçayı birleştirmemizi sağlar. Yaşadığı acılar ile yoğrulmuş saf ve temiz bir kişiliğin ayakta kalma mücadelesi, kendi acılarında haykıramadıklarını en yakınları için haykıran bir genç kız. Öylesine çarpıcı şeyler yaşamıştır ki, ayakta durabilme adına daldığı sefih dünyanın kendisinin sonunu getireceğini düşünememektedir bile… Onu hayata bağlayan şey, 3 yaşındaki sevimli küçük kızıdır ve “hiç” ölmeyecekmiş gibi planlar yapmaktadır.

609 views
FILM BILGILERI 6 sene önce eklendi
YORUMLAR Yorum Yapmak Istermisiniz ?